Jak vybrat elektrický vozík pro seniory?

Protože se na nás obracíte s mnoha dotazy ohledně pomoci s výběrem správného vozidla pro vás, zpracovali jsme nejčastější dotazy do článku níže, abychom vám pomohli s výběrem. V případě dalších dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat.

Kdo chce vybrat vozík pro seniora, musí odpovědět na několik zásadních otázek, které mu jeho výběr ulehčí.

Má můj vozík dostatek úložného prostoru? Naše vozíky nabízejí uzamykatelné boxy, což je veliká výhoda oproti košíkům. Je možno zakoupit tříkolový, nebo čtyřkolový vozík s boxem vzadu a nebo také i s boxem vepředu. Můžete si nechat nákup, který jste zakoupili v jednom obchodě v boxu a jít na nákup do dalšího obchodu a nemusíte se bát, že by Vám jej někdo zcizil. Co vezete v boxu nikdo nevidí, takže je i vzhled estetičtější.

Má můj vozík držák na hole? Protože při vývoji našich vozíků jsme velmi dbali na detaily a tedy aby tedy plně vyhovovali potřebám seniorů, je možno ke každému vozíku možnost dokoupit držák na hůl.

Má můj vozík diferenciál a k čemu slouží? Některé konkurenční modely nejsou vybaveny diferenciálem, všechny naše modely však diferenciál mají protože je nezbytný. Při průjezdu zatáčkou má kolo blíže ke středu otáčení menší obvodovou rychlost (kratší ujetá dráha a menší otáčky) a kolo dále od středu otáčení větší obvodovou rychlost (delší ujetá dráha a vyšší otáčky), mají tedy různý poloměr otáčení. Pokud by Váš vozík neměl diferenciál, v zatáčkách a v kopcovité krajině byste se na vozíku necítili bezpečně a vozík by Vás “vynášel“. Řešení vozíku s diferenciálem tedy přispívá k lepší přilnavosti k podkladu, zlepšuje stabilitu, ovladatelnost a snižuje opotřebení pneumatik. Proto je diferenciál tak důležitý. 

Co mi bude vyhovovat více tříkolový vozík, nebo čtyřkolový? Tato záležitost je velice individuální. Někdo ocení větší manévrovatelnost tříkolových skútrů, někdo zase ocení mohutnost a stabilitu čtyřkolových skútrů. Paradoxně většinu čtyřkolových vozidel kupují ženy a muži zase preferují tříkolky. Toto je však čistě o subjektivním pocitu, stejně jako je výběr barvy vozidla, kde u nás si můžete vybrat z mnoha modelů.

Musím se bát, že do něčeho nabourám a neubrzdím skútr, když mají všechny plyn jako motorky?  I na toto jsme mysleli. U seniorů je někdy problém s citlivostí rukou. Proto máme variantu vozíku s elektromagnetickou brzdou i bez ní. Výhoda elektromagnetické brzdy je v tom, že v okamžiku kdy pustíte plyn, vozidlo automaticky zastaví a nemusíte mačkat brzdu.

Jak vozík dobiji? Je to jednoduché jako s dobíjením mobilního telefonu, prostě strčíte kabel do zásuvky a dobijete. Díky tomu, že prodáváme bezemisní vozíky, můžete s nimi vjet i do obchodních center a obchodů. 

Jakou rychlostí jede můj skútr? U skútru máte možnost přepnout 3 rychlosti. Buď dosáhnete maximální rychlosti při plném plynu 5 km/hod, nebo 14 km/hod a nebo 25 km/hod. Je čistě na Vás jakou rychlost si nastavíte. Vzhledem k tomu, že mají nastavenou maximální rychlost na 25km/ hod, dle silničního zákona je můžete používat stejným způsobem jako kola, tedy s nimi můžete jezdit jak po cyklostezkách, tak po silnicích. Naše vozidla jsou plně vybavena světly i blinkry. O Vaši viditelnost a tedy bezpečnost je u nás plně postaráno.

Přejeme Vám s našimi skútry mnoho najetých kilometrů.

Váš tým Electrojet

V případě dalších dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat.